Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zginął traktorzysta

Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku w Woli Przedborskiej. 47-letni traktorzysta został przygnieciony przez ciągnik rolniczy zetor. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło 16 lipca 2022 roku około godz. 18.00 na polu w miejscowości Wola Przedborska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 47-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego kierujący ciągnikiem rolniczym zetor 3511 wykonywał prace na swoim polu. Zjeżdżając ze skarpy ciągnik za bardzo przechylił się na prawo, co doprowadziło do jego przewrócenia. Maszyna przygniotła traktorzystę, który poniósł śmierć na miejscu. Decyzją prokuratora zwłoki oraz pojazd zostały zabezpieczone do dalszych badań. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają radomszczańscy policjanci.

Przypominamy, że podczas prac polowych często dochodzi do wypadków, które mogą okazać się tragiczne w skutkach. Maszyny rolnicze wymagają od operatora nie tylko fachowej obsługi, lecz także wyobraźni. Kierować nimi powinien człowiek trzeźwy, wypoczęty i skoncentrowany. Chwila nieuwagi może kosztować czyjeś życie.

/Radosław Gwis/

Powrót na górę strony