Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny policjant po służbie

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierował peugeotem w Radomsku. Dalszą jazdę uniemożliwił mu starszy sierżant Mateusz Dębczyk, który wracał po służbie do domu. Czujny policjant zatrzymał pijanego kierowcę.

Po piątkowej służbie 10 czerwca 2022 roku policjant ruchu drogowego wracał do domu. Na ulicy Narutowicza w Radomsku zauważył osobowego peugeota, którego kierowca nie był w stanie zapanować nad swoim pojazdem i jechał wężykiem. Funkcjonariusz postanowił zatrzymać auto, by sprawdzić stan kierowcy. W trakcie rozmowy wyczuł od mężczyzny woń alkoholu, dlatego wezwał na miejsce patrol, który przebadał kierowcę alkomatem. Okazało się, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W tej sytuacji zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. Kierującym okazał się 42 - latek, mieszkający na terenie Radomska. Teraz o losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd. Według litery prawa grozi mu wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci wciąż przypominają, że nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem dla pozostałych uczestników dróg. Reagujmy więc na każde nieodpowiedzialne zachowanie, bo tylko w taki sposób jesteśmy w stanie zapobiec potencjalnej tragedii.

asp. Agnieszka Kropisz

 

 

Powrót na górę strony