Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wciąż przypominają – oszustwa na telefon wciąż działają!

Wydawałoby się, że legendy oszustów są już nam wszystkim znane i nie damy się nabrać. Doświadczenie i policyjne statystyki wskazują, iż niestety wiele osób, wciąż pada ich ofiarą i w konsekwencji traci oszczędności swojego życia. Do kolejnej takiej sytuacji doszło 6 czerwca 2022 roku w Radomsku. Ofiarą stała się 83–latka.

6 czerwca 2022 roku, w godzinach popołudniowych do jednej z radomszczańskich seniorek zadzwonił mężczyzna, który pod legendą na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji oszukał 83–latkę. W ten sposób w konsekwencji kobieta straciła znaczną kwotę pieniędzy.

Radomszczańscy policjanci wciąż ostrzegają o podobnych sytuacjach, gdyż oszuści nie zaprzestają swoich starań i w dalszym ciągu wykorzystują łatwowierność potencjalnych ofiar. Policyjny profilaktyk prowadzi spotkania z seniorami i nieustanie przypomina schemat działania sprawców tego typu przestępstw. Podczas rozmów z uczestnikami zwraca się również z prośbą o przekazywanie zdobytej wiedzy kolejnym osobom starszym, swoim znajomym i rodzinie. Ci, którzy są uczestnikami różnych instytucji senioralnych, są świadomi zagrożeń ze strony oszustów i doskonale wiedzą, jak się zachować w opisanej sytuacji.

Seniorzy z radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 7 czerwca 2022 roku na spotkaniu z policyjnym profilaktykiem opowiedzieli o swoich podobnych doświadczeniach. Ci jednak wiedzieli, jak zareagować i tym samym nie dali szans oszustom.

asp. Agnieszka Kropisz

Powrót na górę strony