Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie

Radomszczańscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję „Patrz w Lusterka – Motocykle są wszędzie!”. Mundurowi wspólnie z motocyklistami z klubu motocyklowego Czarni Radomsko przypominali kierowcom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Celem działań było zwrócenie uwagi kierujących samochodami na bezpieczeństwo kierowców jednośladów.

Wśród najczęstszych przyczyn wypadków drogowych z udziałem motocyklistów jest brawura, nadmierna prędkość, wyprzedzanie na „trzeciego”, a także brak wzajemnego szacunku pomiędzy motocyklistami i kierującymi samochodami. Nawet najmniejszy błąd, któregoś z nich może doprowadzić do zdarzenia drogowego. Policjanci w trakcie kontroli przypominali kierującym, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego - kierowca, pieszy, rowerzysta czy motocyklista - miał równe szanse na drodze. Natomiast motocykliści namawiali kierowców samochodów, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze oraz wręczali kierowcom naklejki „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”.

Przypominamy o ostrożności i rozsądku na drogach. Nie tyczy się to tylko motocyklistów, ale również kierowców samochodów i pieszych. Pamiętajmy, że w przypadku zderzenia z autem, motocykliści, rowerzyści i piesi nie mają najczęściej żadnych szans aby wyjść ze zdarzenia bez szwanku.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

  • kontrola drogowa pojazdu
  • kontrola drogowa pojazdu
Powrót na górę strony