Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy 50-latek uderzył w ...radiowóz

1,5 promila alkoholu w swoim organizmie miał 50-letni kierowca, który spowodował kolizję z policyjnym radiowozem zaparkowanym przed budynkiem komendy. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia  doszło 16 maja 2022 roku, około godziny 18:20 na parkingu usytuowanym przed radomszczańską komendą. Policjant kierujący oznakowanym radiowozem  zaparkował pojazd służbowy przed wejściem do budynku. Kiedy dyżurny jednostki przekazywał patrolowi kolejne zlecenie mundurowi usłyszeli charakterystyczny odgłos świadczący o zderzeniu pojazdów. Natychmiast wyszli na plac, gdzie zobaczyli dwa vw transportery stykające się przednimi zderzakami. Obok pojazdów stał roztrzęsiony mężczyzna. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć dlaczego zjechał z drogi i uderzył w radiowóz. Okazało się, że jest to 50-letni radomszczanin. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała. Ponadto, inne zaparkowane tam pojazdy nie zostały uszkodzone. 50-letni mieszkaniec Radomska trafił do policyjnego aresztu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Policjanci już zatrzymali elektronicznie jego prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo będzie zobligowany do naprawienia szkody  jaką wyrządził.

Apelujemy do kierowców o rozwagę, gdyż jazda w stanie nietrzeźwości stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia samego kierującego, jak też innych uczestników ruchu. Od początku 2022 roku na terenie powiatu radomszczańskiego policjanci zatrzymali 50 nietrzeźwych kierujących pojazdami a w ciągu kilku ostatnich dni aż 13-stu.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

 

Powrót na górę strony