Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani z dożywotnimi zakazami prowadzenia pojazdów mechanicznych

Radomszczańscy policjanci kolejny raz wyeliminowali z ruchu pijanych kierowców. Kierujący oplem miał w organizmie 1,7 promila alkoholu a kierujący motocyklem 2,7 promila. Obaj mężczyźni mają dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego pełniąc służbę na terenie gminy Kobiele Wielkie zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Szybko okazało się, że 43-letni mieszkaniec gminy Radomsko jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo, samochód nie miał opłaconej policy OC.  Stan psychofizyczny 43-latka nie jest jedynym powodem, dla którego nie powinien on wsiadać za kierownicę samochodu. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Kilka godzin później policjanci z Przedborza zatrzymali jadącego wężykiem motocyklistę. 44-letni mieszkaniec gminy Kodrąb miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. Również w tym przypadku sąd orzekł dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto, nie unikną odpowiedzialności w związku ze złamaniem przez siebie dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Każdemu z mężczyzn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

 

Powrót na górę strony