Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Światowy Dzień Trzeźwości

W związku ze Światowym Dniem Trzeźwości 14 kwietnia policjanci ruchu drogowego prowadzili działania profilaktyczne na terenie Radomska. Alkohol i kierownica to bardzo złe połączenie, dlatego dzisiaj policjanci „nagradzali” trzeźwych kierowców. Każdy z kontrolowanych otrzymał upominki i ulotki informacyjne ufundowane przez radomszczański magistrat.

W Polsce zarówno jazda w stanie po spożyciu alkoholu, jak i w stanie nietrzeźwości jest zabroniona i grozi za nią odpowiedzialność karna. 15 kwietnia przypada Światowy Dzień Trzeźwości. Z tej też okazji policjanci radomszczańskiej drogówki wraz z przedstawicielem Urzędu Miasta w Radomsku prowadzili na terenie miasta niecodzienne działania. Mundurowi kontrolowali stan trzeźwości kierowców. Na każdą z kontrolowanych osób czekała miła niespodzianka. Według specjalistów właśnie alkohol jest głównym czynnikiem przestępstw i patologii społecznych. Niepokojące są dane dotyczące ilości zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych. W pierwszym kwartale na terenie powiatu radomszczańskiego to właśnie pijani kierowcy  spowodowali 13 zdarzeń w ruchu drogowym. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród kierujących samochodami, ale także z miłą opinią rowerzystów, motocyklistów, a także i pasażerów, którzy mają ogromny wpływ na to, czy pijany kierowca wsiądzie za tzw. kółko.

Nie warto ryzykować! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy zdążyłeś wytrzeźwieć, zrezygnuj z jazdy. Wsiadając za kierownicę w tym stanie, zbyt wiele ryzykujesz! Reaguj zawsze, kiedy zobaczysz pijanego wsiadającego za kierownicę!

 

 

Powrót na górę strony