Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wstąp w nasze szeregi

Podczas “Dnia otwartego” w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku 4 kwietnia 2022 roku odbył się niecodzienny pokaz policyjnych przewodników psów służbowych i ich czworonożnych współpatrolowców. W ten wyjątkowy i widowiskowy sposób radomszczańska policja zachęcała młodzież do wstąpienia w jej szeregi.

W miniony poniedziałek, tj. 4 kwietnia 2022 roku na dziedzińcu kamieńszczańskiej szkoły średniej odbył się pokaz umiejętności psów policyjnych. Po przywitaniu gości przez panią dyrektor - Ewę Ziółkowską rozpoczęły się popisy umiejętności czworonożnych bohaterów dnia. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję poznać psy, które na codzień służą w radomszczańskiej komendzie policji oraz jednostkach z ościennych powiatów. Dwa owczarki belgijskie oraz dwa owczarki niemieckie dały pokaz umiejętności posłuszeństwa oraz agresji. Opanowanie tych zdolności jest niezbędne podczas codziennej służby i ochrony policjanta, który przystępuje do legitymowania niebezpiecznych osób, zatrzymuje groźnych i agresywnych przestepców lub uczestniczy w zabezpieczeniu imprezy masowej. Policyjny profilaktyk przedstawił i przybliżył sylwetki policjantów i ich czworonożnych podopiecznych. Komendę Powiatową Policji w Radomsku reprezentował st. asp. Arkadiusz Olczyk z psem o imieniu Omo. Z pajęczańskiej jednostki obecnych było dwóch przewodników – asp. Michał Woźniak i asp. Grzegorz Pluciński ze swoimi psami, długowłosym owczarkiem niemieckim Malcem i owczarkiem belgijskim o imieniu Lambra. Zaś Lesko to kolejny owczarek niemiecki, który wraz z opiekunem - asp. Dawidem Pazerą reprezentowali bełchatowską komendę policji.

Po aktywnym pokazie psów odbyło się spotkanie z uczniami klas mundurowych, którzy mogli poznać zasady rekrutacji do policji. Uczniowie chętnie zadawali pytania związane z poszczególnymi etapami doboru. Wielu praktycznych porad i wskazówek w tym zakresie udzielił Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kamieńsku – kom. Paweł Szymanek oraz profilaktyk społeczny – asp. Agnieszka Kropisz.

Na koniec przyszedł czas na podziękowania ze strony szkoły za udział w przedsięwzięciu. Opócz przedstawicieli policji udział swój zaznaczyli również przedstawiciele lokalnego samorządu.

Taka promocja zawodu policjanta z pewnością na długo będzie zapamiętana przez uczniów tej szkoły jak i ósmoklasistów, którzy stoją przed wyborem rodzaju szkoły średniej i profilu nauczania. Radomszczańscy policjanci pokazali, że swoje zainteresowania można z powodzeniem realizować pełniąc służbę w tej właśnie formacji.

 

asp. Agnieszka Kropisz

  • pokaz przygotowany przez przewodników psów służbowych
  • pokaz przygotowany przez przewodników psów służbowych
  • pokaz przygotowany przez przewodników psów służbowych
  • pokaz przygotowany przez przewodników psów służbowych
  • Pogadanka z profilaktykiem policyjnym
  • Podziękowania za udział w Dniach otwartych szkoły
Powrót na górę strony