Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Droga A1 zablokowana przez 12 godzin

Przez niemal 12 godzin remontowany odcinek drogi A1 od Kamieńska do Radomska był nieprzejezdny po tym, jak na wysokości miejscowości Gomunice przewróciła się ciężarówka. Kierowcy jadący w kierunku Katowic kierowani byli na objazdy. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

22 marca 2022 roku, kilka minut po godzinie 23.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia na drodze A1, na wysokości miejscowości Gomunice. Policjanci obecni na miejscu wypadku ustalili, że 41-letni mieszkaniec Sosnowca, kierujący samochodem ciężarowym stracił panowanie nad zestawem pojazdów, najechał na wiele znaków drogowych, uderzył w barierę energochłonną i doprowadził do przewrócenia naczepy. Część przewożonych produktów rozsypała się na drogę. Tym samym jezdnia w kierunku  Katowic została zablokowana. Kierowca tira był trzeźwy, został przewieziony do szpitala i pozostał na obserwacji. Do usunięcia tira z drogi konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze! Brak rozwagi często ma dramatyczne i nieodwracalne skutki. Pamiętajmy również, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji czy wypadków. Policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska 

  • policjanci podczas oględzin miejsca wypadku
Powrót na górę strony