Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wystrzał opony przyczyną kilku kolizji

Do niecodziennego zdarzenia drogowego z udziałem pięciu pojazdów doszło na remontowanym odcinku autostrady A1 niedaleko Kamieńska, kierunek Warszawa. Każdy samochód ma uszkodzenia. Na szczęście uczestnicy nie odnieśli obrażeń ciała.

21 marca 2022 roku, tuż przed godziną 21.00 policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku zostali wezwani na drogę A1, gdzie znajduje się pięć uszkodzonych pojazdów. Na miejscu mundurowi ustalili, że w naczepie samochodu ciężarowego doszło do uszkodzenia koła i wystrzału opony. Na fragmenty ogumienia kolejno najechali kierowcy czterech osobówek tj. citroena, bmw, volkswagena oraz forda. Każde z aut ma uszkodzony zderzak. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. O podwójnym pechu może mówić kierowca forda, ponieważ podczas weryfikacji i sprawdzania danych okazało się, że jego pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. W związku z powyższym policjanci zatrzymali elektronicznie dowód rejestracyjny od galaxy. Na miejscu interweniowała też straż pożarna.

Przypominamy, że na remontowanym odcinku autostrady A1 znajdują się liczne ograniczenia prędkości, do których należy się stosować. Aby uniknąć zniszczenia ogumienia i związanych z nim zagrożeń konieczne jest dostosowanie stylu i prędkości jazdy do nawierzchni. Koniecznie zachowaj szczególną ostrożność na drodze zanieczyszczonej różnymi przedmiotami.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

Powrót na górę strony