Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wzorowa postawa małżeństwa

Czujnością oraz właściwą postawą wykazali się mieszkańcy Radomska, którzy ujęli nietrzeźwą kierującą audi. Uwagę pary przyciągnęła kobieta, która zataczając się podeszła do osobówki a następnie próbowała nią odjechać z przyblokowego parkingu. Kierująca audi miała 3 promile alkoholu w organizmie.

17 marca 2022 roku, tuż przed godziną 11.00 policjanci zostali wezwani w rejon ulicy Leszka Czarnego w Radomsku, gdzie miała przebywać pijana kobieta kierująca audi. Na miejscu mundurowi zastali zgłaszających, którzy zrelacjonowali zdarzenie oraz wskazali budynek, do którego chwiejnym krokiem weszła kobieta. Wszystko wskazywało na to, że kierująca audi wykorzystała nieuwagę świadków i uciekła z miejsca zdarzenia. Policjanci dostali się do wnętrza budynku i zatrzymali pijaną kobietę. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało w organizmie 47-latki ponad 3 promile alkoholu. Mieszkanka gminy Lgota Wielka straciła już swoje prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Musi się też liczyć z finansowymi konsekwencjami swojego zachowania. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

To kolejny przypadek, kiedy mieszkańcy naszego miasta wyraźnie sprzeciwiają się nieodpowiedzialnym zachowaniom kierowców i co ważne reagują, powiadamiają służby. Dzięki zdecydowanemu działaniu obywateli i tym razem być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze. Świadkom tego zdarzenia serdecznie dziękujemy za reakcję i godną naśladowania postawę. Przypominamy, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, może ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci zweryfikują każdy sygnał.

nadkom. Aneta Wlazłowska

Powrót na górę strony