Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Doborowy Czwartek

3 marca 2022 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku odbyło się spotkanie w ramach promocji zawodu. Radomszczańscy policjanci gościli młodzież, która swą przyszłość chce związać z mundurem.

Kolejny Doborowy Czwartek był dedykowany tym, którzy są zainteresowani służbą w policji. W tym dniu, zgodnie z zapowiedzią umieszczoną na stronie komendy, młodzież mogła dowiedzieć się wielu szczegółów o każdym etapie rekrutacji oraz wysłuchać wspomnień policjanta Zespołu Organizacji Służby o początkach i przebiegu jego służby w Wydziale Konwojowym i Wydziale Ruchu Drogowego. To najbardziej interesująca forma promocji zawodu, kiedy to zainteresowani mogą u źródła dowiedzieć się, z czym łączy się dany zawód, czym zajmują się policjanci w poszczególnych komórkach. O początkach swojej służby opowiedział również policyjny profilaktyk, który swoją ścieżkę zawodową rozpoczynał w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym jednego z łódzkich komisariatów, potem służył w Wydziale Ruchu Drogowego, a następnie w Zespole ds. Nieletnich i Patologii tutejszej jednostki. Policjanci odpowiedzieli na szereg pytań, zachęcili do obserwowania facebookowej strony #zostańłódzkimpolicjantem. Chętni mogli zrobić przymiarkę kamizelki przeciwuderzeniowej, kasku, tarczy czy pałki i dowiedzieć się, w jaki sposób te przedmioty są używane przez policjantów podczas zabezpieczeń różnego rodzaju imprez.

Policjanci przypominają również, że te i inne informacje o służbie są dostępne nie tylko w czasie Doborowych Czwartków ale i w każdy dzień roboczy od poniedziałku do piątku w godzinach 07:30 – 15:30 pod numerem telefonu 47 8464244. Zapraszamy też do odwiedzenia strony internetowej lodzka.policja.gov.pl, skąd można pobrać nowy kwestionariusz osobowy kandydata do służby i uzyskać odpowiedzi na szereg wątpliwości związanych z procedurą rekrutacyjną.

 

asp. Agnieszka Kropisz

 

Powrót na górę strony