Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka miała pod swoją opieką małe dzieci

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 23-letnia radomszczanka, która będąc w stanie upojenia alkoholowego miała pod swoją opieką dwoje dzieci w wieku 2 i 4 latka. Dziękujemy osobom, które dostrzegły nieprawidłowości w funkcjonowaniu tej rodziny i w trosce o dzieci powiadomiły policję.

19 lutego 2022 roku o godzinie 20.30 dyżurny policji otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety oraz jej nieodpowiedzialnego zachowania. Policjanci szybko dotarli do wskazanego w zgłoszeniu mieszkania w centrum Radomska. Z pomieszczenia dobiegał płacz dziecka. Kiedy mundurowi weszli do środka zobaczyli śpiącą kobietę w widocznej ciąży oraz zaniedbane malutkie dzieci. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze z trudem dobudzili upojoną alkoholem matkę. Okazało się, że 23-latka ma w organizmie 3 promile alkoholu. Na szczęście stan zdrowia dzieci, który został oceniony przez personel medyczny nie budził zastrzeżeń. Decyzją medyków kobieta została zabrana do szpitala. Policjanci przekazali dzieci pod opiekę trzeźwej ciotce. Informację o tym zdarzeniu funkcjonariusze przekażą do Sądu Rodzinnego w Radomsku, który zadecyduje o losie tej rodziny.

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci. Jeśli podejrzewamy, że dziecko doznaje krzywdy lub jest zaniedbywane, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Wystarczy skontaktować się z  pracownikiem socjalnym, pedagogiem, kuratorem sądowym czy dzielnicowym. W pilnych przypadkach należy interweniować natychmiast dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

Powrót na górę strony