Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszego

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Radomsku wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Wielgomłyny. Kierujący corsą potrącił 40-letniego mężczyznę, który zginął na miejscu wypadku. Apelujemy o ostrożność!

Do wypadku doszło 16 lutego 2022 roku, kilka minut po godzinie 19.00. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 39-letni kierujący oplem jadąc w kierunku Krzętowa potrącił pieszego idącego prawym poboczem. Przy czym, w chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że pieszy stracił równowagę i wpadł wprost pod osobówkę. 40-letni pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia. Zgodnie z poleceniem prokuratora jego ciało zostało zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium celem przeprowadzenia badań. Kierowca corsy był trzeźwy. Uczestnicy tego wypadku są mieszkańcami gminy Wielgomłyny.

Przypominamy:

Każdy pieszy powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym, poruszać się chodnikiem lub poza obszarem zabudowanym lewą stroną jezdni. Pamiętajmy, że  kamizelka odblaskowa, odblaskowy brelok, opaska, latarka czy inny „świecący” przedmiot sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze lub poboczem drogi pieszy będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżających kierowców.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

  • Policjanci podczas oględzin miejsca wypadku
Powrót na górę strony