Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie z radomszczańską policją

Kolejne ferie zimowe z uwagi na panującą pandemię i związane z nią obostrzenia będą miały inny wymiar niż w latach poprzednich. O tych i innych zagrożeniach podczas zimowego wypoczynku mogli usłyszeć uczniowie szkół powiatu radomszczańskiego podczas spotkań z policyjnym profilaktykiem społecznym.

Z okazji zbliżających się ferii zimowych zarówno najmłodsi jak i najstarsi uczniowie radomszczańskich szkół mogli wysłuchać porad na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, wśród których najważniejsze dotyczyły tych w ruchu drogowym. Policyjny profilaktyk zwracał szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w warunkach złej widoczności. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, jest zobowiązany do noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla kierujących.

Wybierający się na stoki narciarskie mieli okazję przypomnieć sobie zasady dekalogu, jakiego powinien przestrzegać każdy uczestnik śnieżnych zabaw. Miłośnicy zimy bedą mogli też wziąć udział w dorocznym konkursie pn. “Śnieżny dekalog”.

Tym, którzy najbliższe ferie spędzą w domu, profilaktyk przypomniał, że i tu nie można zapominać o bezpieczeństwie. Dla najmłodszych były to informacje o zabawach pod nadzorem dorosłych, zaś starsi usłyszeli o zagrożeniach w cyberprzestrzeni.

Pamiętajmy, że wszelkie formy zabaw, czy to na śniegu, czy w domu mogą dać nam wiele radości. Z drugiej strony nie zapominajmy przy tym o zdrowym rozsądku i ostrożności, które są jedynym gwarantem, że po feriach wrócimy cali i zdrowi.

asp. Agnieszka Kropisz

Powrót na górę strony