Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepszy policjant i strażak województwa łódzkiego 2021 roku

20 grudnia 2021 roku odbył się XXI finał konkursu "Najlepszy policjant i strażak PSP i OSP województwa łódzkiego w roku 2021", zorganizowany przez Pana Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Wyróżniono 21 policjantów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów nie tylko zawodowych !

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber nagrodził najlepszych policjantów i strażaków województwa łódzkiego. Żeby zostać wyróżnionym w tym konkursie trzeba było przejść eliminacje powiatowe i nie tylko wykazać się wykonywaniem swoich zadań z dużym zaangażowaniem, ale również wyróżniać się m.in. prospołeczną działalnością wpływającą na poprawę bezpieczeństwa w dobie pandemii Covid-19.

Kiedyś podjęliście decyzję, że będziecie pomagać innym. Teraz każdego dnia, kiedy wychodzicie do służby, idziecie służyć drugiemu człowiekowi. Ja wiem, że kiedy zakładacie mundury, mieszkańcy województwa mogą spać spokojnie – mówił Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin.

W siedmiu kategoriach konkursu dla policjantów wyróżnionych zostało 21 funkcjonariuszy. Wszyscy w swoich wystąpieniach podkreślali, że wyróżnione grono stanowi wzór do naśladowania. Laureaci odebrali wiele życzeń i gratulacji! /asp. sztab. Adam Dembiński/.

Policjantem, który znalazł się w tym gronie jest również mł.asp. Robert Smutek - dzielnicowy z Posterunku Policji w Żytnie. Dzielnicowy w ramach swoich kompetencji czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców w przydzielonym rejonie służbowym. Pomaga w rozwiązywaniu konfliktów, doradza, wsłuchuje się w problemy mieszkańców, skutecznie reaguje na niewłaściwe zachowania oraz ma doskonałe rozpoznanie terenowe i osobowe. Dodatkowo współpracuje z instytucjami i podmiotami pozapolicyjnymi na terenie powiatu radomszczańskiego, ze szczególnym uwzględnieniem zadań z zakresu walki z pandemią /nadkom. Aneta Wlazłowska/. 

 

 

  • Funkcjonariusze podczas odbierania wyróżnień
  • Funkcjonariusze podczas odbierania wyróżnień
  • Funkcjonariusze podczas odbierania wyróżnień
Powrót na górę strony