Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszego - apelujemy o noszenie odblasków

Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w Kamieńsku. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący ciężarówką potrącił 61-letniego pieszego, który zmarł na miejscu. W trosce o bezpieczeństwo pieszych apelujemy o noszenie elementów odblaskowych.

Do wypadku doszło 29 listopada 2021 roku przed godziną 13.00 w rejonie skrzyżowania ulicy Głowackiego z ulicą Piotrkowską w Kamieńsku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 49-letni kierowca samochodu ciężarowego jadąc ulicą Głowackiego z zamiarem skrętu w lewo, najprawdopodobniej nie zauważył pieszego i go potrącił. 61-letni mieszkaniec Kamieńska zmarł na miejscu wypadku. Nadzorujący czynności prokurator zdecydował o zabezpieczeniu ciała pieszego w radomszczańskim prosektorium. Natomiast, 49-letni kierowca dafa został osadzony w policyjnym areszcie. Kierujący ciężarówką był trzeźwy. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Przypominamy i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o używanie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 - 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe prawidłowo nałożone na odzież widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby uczestnicy zdarzeń drogowych używali elementów odblaskowych.

Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych  na pieszych, rowerzystów i motocyklistów w terenie zabudowanym, to pamiętajmy, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

Powrót na górę strony