Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zignorował znak STOP

Kierowcy nagminnie nie stosują się do znaku STOP, który nakazuje zatrzymanie się w określonym miejscu. Kierowco, pośpiech oraz brak koncentracji za kierownicą niesie ze sobą zagrożenie dla Twojego zdrowia lub życia. Pamiętaj, że jesteś również odpowiedzialny za osoby z Tobą podróżujące.

Na terenie powiatu radomszczańskiego niemal każdego dnia dochodzi do zdarzeń, w których kierujący pojazdami nie stosują się do znaku STOP i doprowadzają do wypadków lub kolizji drogowych. Przykładem nieprawidłowego zachowania na drodze może być zdarzenie z 27 listopada 2021 roku. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący fordem i dołączoną do pojazdu przyczepką na skrzyżowaniu ulicy Poprzecznej z ulicą Sucharskiego w Radomsku nie zastosował się do znaku STOP i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo kierującej oplem. Pojazdy zderzyły się. Następnie corsa uderzyła w ogrodzenie posesji. Zarówno kierująca oplem jak i pasażerka zostały przewiezione do radomszczańskiego szpitala. Sprawca wypadku nie wymagał hospitalizacji. Uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu radomszczańskiego, byli trzeźwi.

Przypominamy, że znak STOP (B-20) o charakterystycznym ośmiokątnym kształcie oznacza :

  • Zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem
  • Obowiązek ustąpienia pierwszeństwa kierującym poruszającym się tą drogą

Przy czym, zatrzymanie powinno nastąpić w wyznaczonym w tym celu miejscu, a w razie jego braku w takim miejscu, w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

  • Policjanci wykonujący czynności na miejscu wypadku drogowego
  • Policjanci wykonujący czynności na miejscu wypadku drogowego
Powrót na górę strony