Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kaskadowy – powiatowy”

23 listopada 2021 roku na drogach powiatu radomszczańskiego służbę pełniło więcej patroli drogówki. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi tworzący grupę „SPEED”, policjanci z Wielunia, Piotrkowa Trybunalskiego, Pajęczna oraz z Radomska reagowali na wszystkie przypadki łamania przepisów w ruchu drogowym. Funkcjonariusze mieli do dyspozycji oznakowane i nieoznakowane radiowozy, mierniki prędkości i co równie ważne odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie.

Działania zainicjowane przez radomszczańskich mundurowych pod nazwą „Kaskadowy – powiatowy” wpisują się w kampanię informacyjno – społeczną „NIE ZABIJAJ”. Kolejny raz policjanci na co dzień dbający o bezpieczeństwo na drogach dowiedli, że najczęściej popełnianym przez kierowców wykroczeniem jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Nie zapominajmy, że prędkość to kluczowy czynnik decydujący o rozmiarach i rodzajach doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych. Podczas akcji policjanci wykonywali pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególnym nadzorem zostały objęte miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych oraz miejsc, gdzie notorycznie przekraczana jest dozwolona prędkość. W czasie działań policjanci ujawnili 104 wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 79 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Łącznie funkcjonariusze nałożyli 87 mandatów karnych, zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym i zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. Warto zaznaczyć, że od początku 2021 roku policjanci wydziału ruchu drogowego radomszczańskiej komendy ujawnili 11119 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 6704 wykroczenia dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości a w tym 1097 to przekroczenia prędkości w rejonie przejścia dla pieszych.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Powyższe dotyczy również kierujących jednośladami!

Warto pamiętać, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, którymi wszyscy jesteśmy zależy od nas samych. Stosując się do obowiązujących przepisów, przy zachowaniu zdrowego rozsądku na drodze możemy realnie przyczynić się do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych, co ma przełożenie na liczbę ofiar i traumatycznych przeżyć.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

  • Policjanci podczas pomiaru prędkości
  • Policjanci podczas przygotowania do służby
  • Policjanci podczas przygotowania do służby
Powrót na górę strony