Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujęcia obywatelskie nietrzeźwych

Dzięki właściwej reakcji przypadkowych świadków pijani kierowcy zostali wyeliminowani z ruchu. Weekendowy rekordzista miał 3 promile alkoholu w organizmie. Zgłaszającym dziękujemy i gratulujemy obywatelskiej postawy.

Wieczorem, 20 listopada 2021 roku dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Ciężkowice nietrzeźwy kierowca wjechał do rowu. Mundurowi, na miejscu zdarzenia zastali zgłaszających oraz dwóch upojonych alkoholem mężczyzn. Jak ustalili policjanci, para zatrzymała się aby pomóc osobom znajdującym się w matizie, który wjechał do rowu. Kiedy zorientowali się, że mężczyźni z osobówki są pijani, zabrali kluczyk od auta i wezwali policję. Funkcjonariusze ustalili dane osobowe podróżujących matizem. Obaj mężczyźni są mieszkańcami gminy Gidle w wieku 53 i 49 lat. Podczas rozmowy z mundurowymi żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem. W związku z powyższym zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że starszy miał 2,6 promila alkoholu w organizmie a 49-latek 3 promile. Do kolejnego ujęcia obywatelskiego doszło tego samego wieczoru w Strzelcach Małych. Tym razem zespół karetki pogotowia zwrócił uwagę na jadącego wężykiem seata. Kierowca włączył sygnały świetlne i dźwiękowe, tym samym zmusił kierującego osobówką do zatrzymania się. Jeden z medyków zabrał kluczyk od seata i powiadomił policję. Za kierownicą siedział 46-letni mieszkaniec gminy Kodrąb, który miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. W podobnym stanie byli dwaj pasażerowie seata. Podczas rozmowy z  funkcjonariuszami 46-latek powiedział, że jechał razem kolegami do Przedborza.

Nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

Powrót na górę strony