Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca z 3 promilami

W ciągu dziewięciu miesięcy 2016 roku radomszczańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 17700 badań sprawdzających stan trzeźwości kierowców. W tym czasie wyeliminowali z ruchu 405 nietrzeźwych kierowców, którzy byli sprawcami 47 zdarzeń drogowych. Mimo dotkliwych kar policjanci wciąż zatrzymują nietrzeźwych kierowców.

Policjanci z komisariatu  w Kamieńsku w nocy z 17 na 18 października 2016 roku w miejscowości Wojciechów zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mitsubishi. Okazało się, że 48 – letni radomszczanin ma problemy z porozumiewaniem się a to ze względu na stan upojenia alkoholem. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że miał on w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Kierowca mitsubishi został przewieziony do komisariatu celem sporządzenia dokumentacji. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci przypominają, że każda ilość wypitego alkoholu ma wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka. Szczególne znaczenie ma to w przypadku kierowców ponieważ alkohol pogarsza koordynację ruchową, uniemożliwia szybkie i adekwatne do zagrożenia reagowanie w momencie pojawienia się niebezpieczeństwa. Alkohol powoduje pogorszenie wzroku, osoby pod jego wpływem mają problemy z dostrzeżeniem szczegółów, znaków, innych uczestników, drzew.  Alkohol powoduje błędną ocenę odległości i szybkości oraz ogranicza pole widzenia.

Powrót na górę strony