Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podsumowali akcję "Znicz 2021"

Dzień Wszystkich Świętych już za nami. Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach województwa łódzkiego w czasie działań "Znicz 2021".

W ciągu pięciu dni działań 29 października - 2 listopada 2021 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci odnotowali 32 wypadki drogowe, w których śmierć poniosły 3 osoby a 36 zostało rannych. Wyeliminowano z ruchu 93 nietrzeźwych kierujących.

Na terenie powiatu radomszczańskiego policjanci odnotowali 25 kolizji drogowych. Co istotne, na terenie powiatu nie odnotowaliśmy wypadków drogowych, nie było osób rannych oraz zabitych. Policjanci wyelimonowali z ruchu 8 nietrzeźwych kierujących.

Wyjątkowo w roku 2020 z powodu pandemii cmentarze w Polsce były zamknięte i policja nie prowadziła tych działań. W roku 2019 w ramach trwającej 5 dni akcji "Znicz" policjanci odnotowali w województwie łódzkim 23 wypadku drogowe, w których zginęla 1 osoba, a 40 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 82 nietrzeźwych kierujących.

W trakcie działań policjanci kontrolowali także przestrzeganie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Sprawdzali, czy wszyscy stosowali się do zasad bezpieczeństwa, aby ograniczać rozprzestrzenianie się choroby COVID-19. Niestety w ciągu 5 dni na terenie województwa łódzkiego musieli interweniować ponad 2.200 razy wobec osób nieprzestrzegających obowiązku zakrywania ust i nosa. Policjanci pouczyli 1731 osób, ukarali mandatami 495 osób i skierowali 42 wnioski o ukaranie do sądu.

 

Powrót na górę strony