Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmiana organizacji ruchu w powiecie radomszczańskim

W 2021 roku dzień „Wszystkich Świętych” przypada w poniedziałek, ale już kilka dni wcześniej na polskich drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu samochodów, a w okolicach cmentarzy i metropolii również pieszych i rowerzystów. Pamiętajmy o zmianach organizacji ruchu występujących w wielu miejscowościach.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych informujemy, że na kilku ulicach na terenie miasta Radomska oraz na terenie powiatu radomszczańskiego zmieniona zostanie organizacja ruchu.

1. Na ulicy Prymasa Wyszyńskiego w Radomsku zmiana będzie polegała na wprowadzeniu jednego kierunku ruchu (od ulicy Jagiellońskiej w kierunku centrum miasta). Zmiana będzie dotyczyła odcinka tej ulicy pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Jagiellońską i Skoczyńskiego w okresie od 29. 10. 2021 r. (godz. 20.00) do 02. 11. 2021 r.(godz. 8.00).

2. Na ulicy Stodolnej w Radomsku zostanie wprowadzony dwustronny zakaz zatrzymywania się (odcinek pomiędzy ul. Prymasa Wyszyńskiego a ul. Pustą) w okresie od 29. 10. 2021 r. (godz. 15.00) do 03. 11. 2021 r. (godz. 9.00)

3. Na ulicy Cmentarnej w Przedborzu zmiana będzie polegała na wprowadzeniu jednego kierunku ruchu (od centrum miasta w kierunku miejscowości Jabłonna) w okresie od 01. 11. 2021 (godz. 6.00) do 01. 11. 2021 (godz. 18.00).

Trzeba pamiętać, że nasze bezpieczeństwo zależy również od nas samych. Dlatego apelujemy do pieszych, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza znajdującego się z lewej strony drogi. Z uwagi na szybko zapadający zmrok bądźmy widoczni i dla własnego bezpieczeństwa nośmy odblaski. Mimo, że prawo wymaga ich noszenia wyłącznie poza obszarem zabudowanym, zachęcamy jednak, by mieć je na sobie zawsze kiedy poruszamy się drogą. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

Natomiast, kierowcy powinni pamiętać, iż nie zawsze prędkość dopuszczalna oznacza prędkość bezpieczną! Poruszajmy się z prędkością, która zapewnia panowanie nad pojazdem oraz jest dostosowana do natężenia ruchu i obowiązujących limitów prędkości. Technikę jazdy należy dostosować do panujących na drodze warunków atmosferycznych.

Apelujemy o świadome i odpowiedzialne zachowanie na drodze, życzliwość i empatię wszystkich uczestników ruchu drogowego

Pamiętajmy także o obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa. Zachowajmy rozsądek i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa, żeby ograniczać rozprzestrzenianie się choroby COVID-19. Mimo panującego na cmentarzach tłumu, pamiętajmy o dystansie społecznym.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

  • Policjanci pełniący służbę w rejonie cmentarza
  • Policjanci podczas pełnienia służby w rejonie cmentarza
  • Policjanci pełniący służbę w rejonie cmentarza
Powrót na górę strony