Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1 listopada Dzień Wszystkich Świętych

Wkrótce 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych. W tym czasie należy się spodziewać zwiększonego ruchu na drogach tranzytowych, na drogach lokalnych, a także w rejonach cmentarzy. Taki stan rzeczy w połączeniu z wcześnie zapadającym zmrokiem i wielokrotnie niesprzyjającymi warunkami pogodowymi powodują znaczący wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Policjanci w tym czasie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną rozwagę.

Jak co roku w tym okresie policjanci drogówki wsparci funkcjonariuszami prewencji będą czuwali nad bezpieczeństwem ruchu drogowego w rejonach nekropolii, które w tym czasie będą szczególnie odwiedzane.

Nasze działania rozpoczynamy już 29 października 2021 roku i będziemy prowadzić przez pięć kolejnych dni, do 2 listopada włącznie. Akcja ta na stałe wpisała się w harmonogram działań Policji, jak również w krajobraz polskich dróg. Tradycyjnie w tym okresie będziemy mieli do czynienia ze wzmożonym ruchem na drogach, a co za tym idzie utrudnieniami w płynnej jeździe. Podczas służby mundurowi skupią się na ochronie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie prowadzonych działań policjanci z grupy SPEED kontrolować będą prędkość na głównych ciągach komunikacyjnych wykorzystując do swojej pracy nie tylko videorejestratory ale również najnowsze mierniki prędkości. Pracę policjantów drogówki wspomagać również będzie dron, dzięki któremu z powietrza będzie można ocenić przepustowość dróg. Jak co roku zachęcamy do skorzystania z komunikacji publicznej, jeśli natomiast będziemy musieli dojechać w rejon nekropolii własnym transportem zapoznajmy się z mapami przedstawiającymi zmiany w organizacji ruchu obowiązującymi w tym okresie.

Przypominamy również, że w związku z wprowadzonymi w tym czasie zmianami w organizacji ruchu należy szczególnie zwracać uwagę na nowe oznakowanie oraz bezwzględnie stosować się do wszystkich poleceń policjantów, którzy w tych dniach w najbardziej newralgicznych miejscach będą ręcznie kierowali ruchem.

Apelujemy do  pieszych, poruszających się po drodze po zmierzchu o stosowanie elementów odblaskowych również na obszarze zabudowanym, a do kierujących o właściwe używanie świateł zewnętrznych w pojazdach.

 

 Przypominamy również o ograniczeniach oraz zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, w n/w terminach

  • 29 października 2021 roku w godz. 18:00 – 22:00

  • 30 – 31 października 2021 roku w godz. 8:00 – 22:00

  • 1 listopada 2021 roku w godz. 8:00 – 22:00

Policjanci apelują :

  • pozostawiajmy samochody w miejscach gdzie nie zabraniają nam tego przepisy , nie powodujmy zagrożenia bezpieczeństwa, a także nie blokujmy ruchu innym,
  • zwracajmy szczególną uwagę na pieszych,
  • zadbajmy o własną widoczność
  • pomagajmy sobie wzajemnie
  • nie zostawiajmy w pojazdach przedmiotów wartościowych.
  •  

asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi

Powrót na górę strony