Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rusza kolejna, szósta już edycja kampanii "Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo"

Rusza kolejna edycja kampanii „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”. Wzorem lat ubiegłych kierujący będą mogli BEZPŁATNIE sprawdzić oświetlenie aut w stacji kontroli pojazdów AutoCentrum elcar przy ulicy Narutowicza 59 w Radomsku. Policjanci w tym czasie w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł.

W okresie jesienno-zimowym występuje wiele zjawisk, które niekorzystnie wpływają na widoczność na drodze. Podobnie jak w latach ubiegłych Biuro Ruchu Drogowego KGP wraz z Instytutem Transportu Samochodowego organizuje kolejna odsłonę ogólnopolskiej kampanii pod nazwą Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo. Na terenie powiatu radomszczańskiego w działania zaangażowała się stacja kontroli pojazdów mieszcząca się przy ulicy Narutowicza 59 w Radomsku. W 4 soboty tj. 23.10, 6.11, 20.11, 4.12, 2021 roku każdy kierujący będzie mógł tam bezpłatnie sprawdzić światła. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia wynikające z niesprawnego czy też nieprawidłowego oświetlenia, wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli poza terminem badania technicznego oraz propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy-pojazd  z naciskiem na elementy odblaskowe.

Pamiętajmy, że sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają  kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności , wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

 

nadkom. Aneta Wlazłowska

  • Logo kampanii
Powrót na górę strony