Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nadmierna prędkość połączona z brakiem uprawnień

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w Babczowie, gmina Kobiele Wielkie. Z ustaleń policjantów wynika, że 18-letni kierujący laguną jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę drogi, po czym uderzył w słup trakcji energetycznej. Nastolatek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu dyżurny Policji otrzymał 17 września 2021 roku około godziny 20.00. Policjanci na miejscu wypadku ustalili, że 18-letni mieszkaniec gminy Kodrąb kierując pożyczonym autem stracił panowanie nad samochodem i uderzył w słup energetyczny. W lagunie oprócz kierowcy znajdowały się jeszcze trzy osoby w wieku od 19 do 24 lat, które kilka minut wcześniej wsiadły do auta. Wszyscy są mieszkańcami powiatu radomszczańskiego. Medycy wezwani na miejsce zadecydowali, że dwoje pasażerów wymaga hospitalizacji, trafili do szpitala. Kierujący laguną był trzeźwy. Nieodpowiedzialnemu nastolatkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają, że nieprzestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowy może zakończyć się tragicznie. Brawurowa jazda, przekraczanie dozwolonej prędkości czy kierowanie pojazdami pod wpływem środków odurzających to główne przyczyny zdarzeń drogowych, niejednokrotnie poważnych w skutkach.

  • Policjanci podczas oględzin miejsca wypadku drogowego w miejscowości Babczów
  • Policjanci podczas oględzin miejsca wypadku drogowego
Powrót na górę strony