Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzenie 10-latków na drodze

Sprzyjające warunki pogodowe zachęcają również najmłodszych miłośników jednośladów do aktywnego wypoczynku. Szczególnie dzieciom należy często przypominać, że rower to nie tylko beztroska zabawa. O tym jak nieoczekiwanie i nieprzyjemne kończą się nieprawidłowe zachowania na drodze przekonali się 10-latkowie z Kamieńska.

6 września 2021 roku, tuż przed godziną 17.00 policjanci zostali skierowani na jedną z ulic w Kamieńsku, gdzie według zgłoszenia zderzyło się dwoje małych rowerzystów. Mundurowi na miejscu zastali dwoje dzieci oraz osoby udzielające im pomocy. Funkcjonariusze zajmujący się wyjaśnianiem zdarzeń w ruchu drogowym ustalili, że 10-letni chłopiec jadąc rowerem wyprzedził swoją koleżankę, również poruszającą się jednośladem a następnie gwałtownie przed nią zahamował. Dziewczynka przewróciła się na jezdnię a podczas upadku manetka kierownicy wbiła się w jej nogę. Strażacy odcięli fragment kierownicy, z którym 10-latka została zabrana do szpitala. Na szczęście, po usunięciu przedmiotu i zabezpieczeniu rany przez lekarza dziewczynka wróciła do domu. Dziećmi zaopiekowali się rodzice.

Warto przypominać najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, że zdrowy rozsądek oraz wzajemny szacunek na drodze to podstawy bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy, że poruszając się jednośladem nie chroni nas ani karoseria, ani poduszki powietrzne. Dlatego każdy upadek może spowodować nieprzyjemne konsekwencje. Zasady zachowania ostrożności lub szczególnej ostrożności to reguły do których użytkownik drogi powinien rygorystycznie się stosować. Zasady te oznaczają, iż należy unikać wszelkiego działania, które mogłoby wywołać zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, utrudnić go lub narazić kogoś na szkodę.

Rodzicu pamiętaj, że jeśli Twoje dziecko nie skończyło 10 lat może kierować rowerem, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej; jeżeli dziecko ma ukończone 10 lat może już samodzielnie prowadzić rower po publicznych drogach, ale musi posiadać kartę rowerową.

Powrót na górę strony