Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zginął kierowca passata

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do jakiego doszło na drodze Żytno - Mała Wieś w powiecie radomszczańskim. Volkswagen passat uderzył w drzewo. 53-letni kierujący poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło tuż przed południem 23 sierpnia 2021 roku na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Żytno a Mała Wieś w powiecie radomszczańskim. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 53-letni kierujący volkswagenem passatem jadąc w kierunku Małej Wsi, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Na skutek wypadku kierowca volkswagena poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady związane z tym zdarzeniem. Zgodnie z poleceniem prokuratora ciało 53-letniego mieszkańca gminy Żytno zostało zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium.

Policjanci apelują o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadmierna prędkość, nienajlepsze warunki atmosferyczne, przecenianie własnych umiejętności, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających to nieodpowiedzialne zachowania, które często prowadzą do tragedii.

  • Policjanci podczas wykonywania oględzin miejsca wypadku drogowego
  • miejsce wypadku drogowego, wrak pojazdu rozbity na drzewie
Powrót na górę strony