Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził z prędkością 132 km/h w terenie zabudowanym

20-letni radomszczanin kierujący bmw zlekceważył obowiązujące przepisy i w terenie zabudowanym jechał z prędkością 132 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, które odebrał zaledwie pięć miesięcy temu. Ponadto nałożyli na niego mandat karny i 10 punktów karnych.

Policjanci ruchu drogowego w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg każdego dnia eliminują z ruchu tych kierowców, którzy ignorują ograniczenia prędkości a tym samym stwarzają zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Tym razem był to 20-letni radomszczanin, który wieczorem 16 sierpnia 2021 roku na ulicy Przedborskiej w Radomsku przekroczył dozwoloną prędkość o 82 km/h. Kierowca bmw początkowo jechał zgodnie z wyznaczonymi limitami prędkości, około 50 km/h. Jednak kiedy mijał radiowóz prawdopodobnie poniosła go fantazja i gwałtownie przyspieszył. Policjanci wykonali pomiar prędkości i natychmiast ruszyli w pościg za piratem. Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych szybko zatrzymali rozpędzone bmw. Podczas kontroli okazało się, że młody kierowca miał prawo jazdy zaledwie kilka miesięcy. Policjanci przeprowadzili rozmowę z 20-latkiem, zatrzymali jego prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat oraz punkty karne.

Kolejny raz apelujemy o odpowiedzialność za kierownicą oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Dane statystyczne wskazują, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Od początku 2021 roku radomszczańscy policjanci zatrzymali 77 praw jazdy za nadmierną prędkość. Pamiętaj! Zdejmij nogę z gazu, zanim będzie za późno!

Powrót na górę strony