Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zboże wysypało się na drogę

Droga K-42, prowadząca z Radomska do Przedborza była całkowicie zablokowana przez ponad trzy godziny. Uczestnicy zdarzenia nie wymagali hospitalizacji. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.

Kilka minut po godzinie 19.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia w miejscowości Rzejowice, na drodze K-42. Policjanci obecni na miejscu kolizji ustalili, że 21-letni mieszkaniec gminy Masłowice, kierujący ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do zderzenia z dostawczym volkswagenem (lawetą). Następstwem czego było przewrócenie na drogę przyczepy rolniczej, na której znajdowało się zboże. Służby na miejsce wezwali świadkowie. Na szczęście uczestnicy kolizji nie odnieśli obrażeń skutkujących pobytem w szpitalu. Zarówno sprawca zdarzenia, jaki i 48- letni mieszkaniec województwa mazowieckiego kierujący lawetą byli trzeźwi. Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana na czas prowadzenia działań. Utrudnienia w ruchu trwały ponad trzy godziny. Na 21-latka policjanci nałożyli mandat karny. Dodatkowo policjanci przesłali informację do ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego, ponieważ ciągnik rolniczy i przyczepa nie miały opłaconej obowiązkowej składki OC.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Mokra, śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy również, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

 

  • Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia drogowego
  • Policjanci wykonują czynności na miejscu zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony