Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rowerzysta zginął w wypadku drogowym

W piątkowe popołudnie 16 lipca 2021 roku na jednej z dróg w powiecie radomszczańskim doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia, gdzie śmierć poniósł rowerzysta.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło 16 lipca 2021 roku, tuż przed godziną 14: 00 na drodze w miejscowości Widawka, położonej w gminie Kodrąb. Rowerzysta, w momencie gdy był wyprzedzany przez ciężarówkę marki MAN z naczepą typu cysterna, z niewiadomych przyczyn skręcił w lewo i uderzył w jej bok, po czym upadł na jezdnię. 90 - latek z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Niestety po kilku godzinach okazało się, że mężczyzna nie przeżył zderzenia z samochodem ciężarowym. Wiadomo, iż kierowca MANa, 23 - letni mieszkaniec powiatu koneckiego był trzeźwy. Trwające czynności w sprawie mają za zadanie wyjaśnić pozostałe możliwe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich uczestników dróg o rozwagę i rozsądek. Niechronieni powinni szczególnie pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania, bo w większości przypadków to dla nich zdarzenia drogowe są najtragiczniejsze w skutkach.

  • Policjant w kamizelce odblaskowej na drodze z aparatem fotograficznym robiący zdjęcia roweru. W tle biały pojazd ciężarowy z cysterną. Po bokach obszar leśny.
Powrót na górę strony