Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził tytoń bez akcyzy

7 lipca 2021 roku funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją radomszczańskiej policji przeprowadzili akcję, w efekcie której ujawnili kilkanaście kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze z komendy policji w Radomsku 7 lipca 2021 roku, tuż po godz. 19:00, na terenie miasta zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym według ich ustaleń miały być przewożone wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wiedza policjantów okazała się trafna. Na siedzeniu srebrnej vectry znajdował się worek jutowy i kilka worków foliowych wypełnionych krajanką tytoniową o wadze blisko 17 kg. Wartość uszczuplenia podatkowego z tego tytułu to kwota ponad 14 000 zł. Radomszczanin nie chciał wyjawić stróżom prawa żadnych szczegółów dotyczących posiadanego towaru. Został on zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie finalnie przedstawiono mu zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych, za co grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie to kolejny efekt pracy operacyjnej policjantów z Radomska zakończony sukcesem. Czerwcowe podobne działania ujawniły stratę dla budżetu państwa na ponad 45 000 złotych, co z wczorajszą urasta do prawie 60 000 zł.

  • Policjant pochylony nad workiem z krajanką tytoniową
  • Policjant liczący worki z krajanką tytoniową
Powrót na górę strony