Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy wakacyjny weekend na drogach powiatu radomszczańskiego

Funkcjonariusze sprawdzali czy podróżujący pojazdami stosują się do obowiązujących przepisów, czy używają pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, czy stosują się do ograniczeń prędkości oraz czy są trzeźwi. Działania kolejny raz pokazały, że zbyt wielu kierowców jeździ za szybko.

Policjanci z radomszczańskiej drogówki w miniony weekend ujawnili 103 wykroczenia w ruchu drogowym, zdecydowana większość (74 wykroczenia) dotyczyła kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto, policjanci wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Takie działania funkcjonariuszy mają na celu wyrobienie wśród kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że większość wypadków drogowych powstaje z winy kierujących samochodami osobowymi a główną przyczyną jest nadmierna prędkość. Dobre warunki atmosferyczne, sucha nawierzchnia, dobra widoczność sprzyjają ryzykownej jeździe. Innym czynnikiem stanowiącym zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego są nietrzeźwi kierujący pojazdami.

Pierwszego nietrzeźwego kierowcę policjanci ujawnili w nocy 26 czerwca 2021 roku na ulicy Kościuszki w Radomsku. 23- letni kierujący oplem radomszczanin miał w organizmie ponad promil alkoholu. Dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Następnego dnia w miejscowości Ciężkowice 28 – letni kierujący renaultem nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad osobówką, po czym zjechał na pobocze i do rowu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierowca był pod wpływem alkoholu. Została od niego pobrana krew do badań. Sprawca zdarzenia został przewieziony do szpitala. Obaj mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Policjanci przypominają, że kierowcy przekraczający prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h mają zatrzymywane prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli, pomimo to nadal kierują samochodem i zostaną zatrzymani przez policjantów, wówczas tracą prawo jazdy na 6 miesięcy.

Apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę. Stosując się do obowiązujących przepisów dbamy o życie i zdrowie swoje, osób z którymi podróżujemy oraz innych uczestników ruchu drogowego.  

  • Policjant podczas oględzin renaulta
  • Policjant podczas oględzin miejsca zdarzenia - renault wjechał do rowu
Powrót na górę strony