Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na drodze z Komisarzem Błyskiem

Radomszczańscy policjanci po raz kolejny odwiedzili najmłodszych uczniów szkoły podstawowej w Kobielach Wielkich. W trosce o bezpieczeństwo milusińskich mundurowi przypomnieli i omówili kilka zasad zawiązanych z poruszaniem się po drodze, pobytem w domu oraz wakacyjnym wypoczynkiem.

Spotkanie odbyło się 21 maja 2021 roku. Policjanci w pierwszej kolejności omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze bez chodnika, przechodzenia przez jezdnię oraz bezpiecznej jazdy samochodem, zapinania pasów i korzystania z fotelika samochodowego. Następnie rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w domu, szczególnie podczas wykonywania różnego rodzaju prac polowych. Jak należy zachowywać się podczas wakacyjnego wypoczynku. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem słuchały mundurowych. Wszystkie aktywnie uczestniczyły w zajęciach.  Dzieci dowiedziały się również czym zajmuje się policjant, w jakich sytuacjach należy poprosić go o pomoc. Wizyty mundurowych są dla dzieci bardzo ważne. Mają zarówno aspekt edukacyjny, wychowawczy, jak i społeczny. Spotkanie, uśmiech i wspaniała atmosfera zawsze dostarczają dzieciom niezapomnianych wrażeń. Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na koniec spotkania dzieci otrzymały elementarz pierwszej pomocy pt. “Przygody Kacpra Ratownika”.

  • Dzieci wraz z maskotką policyjną - Komisarzem Błyskiem, policjantami ruchu drogowego i dzielnicowym pozują do współnego zdjęcia
  • Policjant uczy dzieci przechodzenia przez jezdnię
  • Policjanci prowadzą pogadankę dotyczącą bezpiecznych zachowań w domu, na drodze, podczas letniego wypoczynku.
Powrót na górę strony