Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z podwójnym zakazem i na podwójnym gazie – wzmożone działania drogówki z Radomska

28 kwietnia 2021 roku był dniem wzmożonych działań na drogach powiatu radomszczańskiego. Pod nazwą “Bezpieczne Radomsko” policjanci , z ziemi i powietrza, podjęli działania wobec kierujących, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, a tym samym narażają na niebezpieczeństwo innych uczestników.

Ciągły wzrost liczby uczestników korzystających z dróg powoduje, że wzrasta również stopień zagrożenia ich bezpieczeństwa. Do częstych przyczyn zdarzeń drogowych należą: przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, wyprzedzanie “na trzeciego” oraz w rejonach przejść dla pieszych. Wobec takich uczestników radomszczańska komenda policji podjęła wzmożone działania, w realizację których zaangażowani byli funkcjonariusze  z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz ościennych jednostek garnizonu. Prowadzone działania miały dwojaki charakter, zarówno dynamiczny jak i statyczny. Po drogach poruszały się radiowozy wyposażone w wideorejestratory, natomiast patrole stałe dokonywały pomiarów prędkości za pomocą ręcznych mierników. Działania naziemne wspomagane były również przez policyjny patrol śmigłowca, który nadzorował ruch drogowy z powietrza.

W trakcie całodniowej akcji nie obyło się również bez pościgu za kierującym, który nie zatrzymał się do konroli drogowej. Do zatrzymania uciekiniera doszło na terenie gminy Dobryszyce. Jak się okazało, powodem jego ucieczki był fakt, że kierował samochodem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organiźmie. To nie  jedyny powód, dla którego 43 – letni mieszkaniec gminy Kamieńsk chciał uniknąć spotkania ze stróżami prawa. Posiada on bowiem dwa aktywne zakazy sądowe prowadzenia pojazdów. Za nietrzeźwość za kierownicą w okresie obowiązywania zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast sam fakt naruszenia zakazu zagrożony jast karą pozbawienia wolności do lat 3. Krnąbrny kierowca odpowie również za szereg wykroczeń w ruchu drogowym.

Akcja radomszczańskiej policji zakończyła się w godzinach wieczornych. Łącznie funkcjonariusze dokonali 167 kontroli drogowych, podczas których ujawnili 198 wykroczeń, nałożyli 149 mandatów karnych, sporządzili 20 wniosków do sądu o ukaranie. Najwięcej naruszeń dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości, bo aż 139 przypadków, z czego 6 skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy. Okazało się również, że 3 kierujących było nietrzeźwych. Pośród nich 1 posiada podwójny zakaz kierowania pojazdami. W ramach akcji mundurowi zatrzymali  również 12 dowodów rejestracyjnych.

 

Wszystkie te działania miały za zadanie egzekwować od  kierujących, pieszych, a także rowerzystów przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

 

 

 

  • grupa umundurowanych policjantów stojących pomiędzy dwoma radiowozami
  • czerwony policyjni śmigłowiec stojący na placu, obok policjanci
  • przy drodze stoi radiowóz a przy nim policjant z miernikiem prędkości
  • monitory z podglądem na monitoring
  • tył radiowozu z wyświetlanym napisem POLICJA
  • stojący przy radiowozie umundurowani policjanci w kamizelkach odblaskowych
Powrót na górę strony