Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wspólne bezpieczeństwo sanitarne w stanie epidemii

Policja nie ustanawia prawa jest natomiast powołana do reagowania na brak przestrzegania obowiązujących przepisów, w tym także wprowadzonych przez rząd obostrzeń sanitarnych. To nasz ustawowy obowiązek. W walce o powrót do stanu przed epidemią wspieramy służby sanitarne i przede wszystkim medyków, którym za ten heroiczny trud dziękujemy ! Od początku stanu pandemii ,na terenie województwa łódzkiego, w konsekwencji zarażenia wirusem Covid-19 zmarło 4014 osób a zakażonych zostało 165 354!

Skala zachorowań niestety jest nadal duża, co mimo zmęczenia wymaga od wszystkich wspólnej odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych.

Przestrzeganie obostrzeń i szczepienia to aktualnie jedyny sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, opanowanie sytuacji i powrót do normalności.

Policja nie ustanawia prawa jest natomiast powołana do reagowania na brak przestrzegania wprowadzonych przepisów w tym także wprowadzonych przez rząd obostrzeń sanitarnych. To nasz ustawowy obowiązek. W walce o powrót do stanu przed epidemią wspieramy  słuzby sanitarne i przede wszystkim medyków, którym za ten heroiczny trud dziękujemy !

Skala zachorowań niestety jest nadal duża co mimo zmęczenia wymaga od wszystkich wspólnej odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. Przestrzeganie obostrzeń i szczepienia to aktualnie jedyny sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, opanowanie sytuacji i powrót do normalności.

Od początku stanu pandemii ,na terenie województwa łódzkiego, w konsekwencji zarażenia wirusem Covid-19 zmarło 3976 osób a zakażonych zostało 164641, w tym ponad 400 ostatniej doby.

Od ponad roku kontrolujemy przestrzeganie wprowadzonych dla bezpieczeństwa sanitarnego zakazów i nakazów. Reagujemy na zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców, prowadzimy także działania z własnej inicjatywy. Niestety nadal nie wszyscy poważnie i odpowiedzialnie podchodzą do zagrożenia.

Przypominamy, że dla zwiększenia dystansu i bezpieczeństwa sanitarnego ustanowiony został zakaz działalności polegającej m.in. na prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych , siłowni, klubów i centrów fitness, usług hotelarskich , sal zabaw dla dzieci. Nie wolno organizować zgromadzeń i imprez / wyjątki określone w rozporządzeniu/ .

Pamiętajmy, że próbując obejść przepisy narażamy przede wszystkim  zdrowie i życie swoje oraz innych. To cena zdecydowanie wyższa niż grzywna jaką zapłacimy.

Apelujemy także do opiekunów dzieci, aby  mieli na uwadze istniejącą sytuację epidemiologiczną i występujące zagrożenie. Pamiętajmy, iż ryzyko zakażenia koronawirusem jest większe w zamkniętych pomieszczeniach. Rozsądniej jest zaplanować dzieciom zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu i ograniczyć możliwość zarażenia. Do szpitali trafiają pacjenci w coraz młodszym wieku.

Bezpieczeństwo sanitarne jest teraz priorytetem. Wszystko po to aby wrócić do normalnego funkcjonowania  czego sobie i mieszkańcom naszego województwa życzymy.

Powrót na górę strony