Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sezon motocyklowy tuż, tuż

Zbliżamy się do rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Każdego roku motocykliści wyczekują pierwszych oznak wiosny, aby wyjechać na drogi, zaprezentować swoje wspaniałe maszyny i rozpocząć kolejny sezon. Muszą jednak przy tym pamiętać, że jazda motocyklem to nie tylko przyjemność i adrenalina, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Na bezpieczeństwo motocyklistów wpływ mają także kierowcy samochodów. Powinni oni mieć świadomość, że po drodze przemieszczają się także miłośnicy jednośladów, dlatego szczególnie ważne jest spoglądanie w lusterka. Jedni i drudzy muszą pamiętać o wzajemnym szacunku. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczyniamy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

Pamiętajmy, że  obowiązkowy jest tylko kask, ale warto zainwestować także w kompletny strój motocyklowy. Należy pamiętać, że każde otarcie, nie wspominając nawet o kolizji czy wypadku, to w przypadku jednośladów w zasadzie pewny kontakt ciała z nawierzchnią. Już przy niskich prędkościach takie zdarzenie może skończyć się tragicznie, dlatego nie wsiadajcie na motocykl bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Każdego roku wraz z nadejściem wiosny, policjanci ruchu drogowego w ramach realizowanych licznych działań prewencyjnych, ukierunkowują je również na dyscyplinowanie motocyklistów. Prowadzą pomiary prędkości i zwracają uwagę na stan techniczny motocykli.

Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości, gdyż często kończy się to niebezpieczną sytuacją – a nawet tragedią. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze. W roku 2020, w województwie łódzkim, doszło do 165 wypadków z udziałem motocyklistów, w których 22 poniosło śmierć a 146 zostało rannych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną rozwagę. Pamiętajmy, że dobrym kierowcą nie jest ten, komu wydaje się, że potrafi jeździć, ale ten kogo umiejętności przewidywania przewyższają umiejętności jazdy.

 
Powrót na górę strony