Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cztery promile alkoholu w organizmie

Policjanci z Kamieńska zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który jechał ulicą Cmentarną w Dobryszycach od krawędzi do krawędzi. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 4 promile alkoholu.

Mundurowi do kontroli drogowej kierowcę passata zatrzymali 6 kwietnia 2021 roku tuż przed godziną 22.00. Policjanci podczas patrolowania Dobryszyc zauważyli osobówkę, która dziwnie się poruszała. Kierujący na zmianę przyspieszał i zwalniał, co wzbudziło podejrzenie, co do jego stanu trzeźwości. Czujność i przezorność funkcjonariuszy chwilę później doprowadziła do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego.  Za kierownicą volkswagena znajdował się 42 -letni mieszkaniec gminy Dobryszyce. Mężczyzna miał w organizmie 4 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Niebawem, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Pijani kierowcy dość często są przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.  Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich użytkowników dróg, ponieważ alkohol:

- zmniejsza szybkość reakcji,

- ogranicza pole widzenia,

- powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,

- powoduje niewłaściwą ocenę własnych możliwości czy umiejętności, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,

- powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Policjanci przypominają, że jazda w stanie nietrzeźwości niesie ze sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego, nieodwracalnego w skutkach wypadku.

Powrót na górę strony