Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie rowerzysty

Tuż przed południem na drodze krajowej K- 91 kierujący ciężarówką potrącił rowerzystę. 67 – letni cyklista z rozległymi obrażeniami ciała został przewieziony do radomszczańskiego szpitala. Kierowca tira był trzeźwy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jaskiego doszło przed południem 19 marca 2021 roku w miejscowości Kolonia Borowiecko. Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że 68- letni kierujący ciężarówką jadąc w kierunku Radomska podczas wyprzedzania potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Kierujący jednośladem to 67 – letni mieszkaniec Kletni. Mężczyzna z wielonarządowymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący tirem piotrkowianin był trzeźwy.

Policjanci przypominają, że każdy uczestnik ruchu drogowego, bez znaczenia czy to kierowca, rowerzysta, czy pieszy, powinien pamiętać o rozwadze. Lekkomyślne zachowanie, pośpiech, czy brak uwagi mogą doprowadzić do poważnego wypadku. Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze.

 

  • Radiowóz stanowiący zabezpieczenie techniczne miejsca wypadku
Powrót na górę strony