Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca wypadł z drogi

Pijany 25 -latek próbował wmówić policjantom, że to jego znajomy kierował samochodem i na dodatek zaraz po zdarzeniu zostawił go w aucie a sam uciekł do lasu.

Popołudniu, 9 lutego bieżącego roku policjanci z ruchu drogowego zostali skierowani do miejscowości Wygoda w gminie Gidle, gdzie według zgłoszenia kierujący bmw wypadł z drogi. Mundurowi na miejscu zastali strażaków, pogotowie ratunkowe oraz 25 – letniego uczestnika zdarzenia, mieszkańca powiatu radomszczańskiego. Mężczyzna ten przez dłuższy czas utrzymywał, że bmw kierował jego kolega, który uciekł do lasu. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym poruszał się z nadmierną prędkością i podczas wyprzedzania kilku samochodów ( w tym karetki pogotowia) stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, uderzył w drzewo a siła uderzenia spowodowała przewrócenie auta na bok. Na szczęście 25 -latek nie odniósł obrażeń ciała zagrażających jego zdrowiu. Badanie trzeźwości wykonane przez policjantów wykazało, że uczestnik zdarzenia miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ten został osadzony w policyjnym areszcie. 10 lutego 25 -latek został przesłuchany.  Podczas rozmowy z policjantami przyznał, że historyjkę o koledze wymyślił z obawy przed konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.  

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki mogą być nieodwracalne dla wielu osób.

 

  • Samochód osobowy leżący na boku. Obok policjant wykonujący oględziny. Wokół dużo śniegu.
Powrót na górę strony