Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca fiata miał dużo szczęścia

Policjanci przypominają, że niewłaściwe wykonywanie manewrów na drodze czy też niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Dużo szczęścia miał 35 -letni kierowca dostawczego fiata, który nieprawidłowo omijał ciężarówkę. Do zdarzenia doszło w nocy 4 lutego bieżącego roku, na remontowanym odcinku autostrady A- 1, niedaleko Kamieńska. Kierowca fiata dosłownie "wbił się" w tył naczepy. W działaniach ratowniczych brali również udział strażacy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie potrzebowali pomocy medycznej.

Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Trzeba pamiętać, że podczas opadów śniegu lub deszczu jezdnia może być śliska, może być przymrożona, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność i wydłuża się droga hamowania pojazdu. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, omijanie może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wówczwas wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.

  • Samochód dostawczy wbił się w tył naczepy samochodu ciężarowego
  • Samochód dostawczy wbił się w tył naczepy samochodu ciężarowego
Powrót na górę strony