Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga, kierowco zwolnij!

Warunki atmosferyczne, umiejętności kierowców, koncentracja, i oczywiście prędkość pojazdu to kilka elementów warunkujących bezpieczeństwo na drodze. Apelujemy o ostrożność na drogach. Pogorszenie się warunków atmosferycznych w ciągu kilku ostatnich dni zaskoczyło wielu kierowców. Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy temperatura jest na niewielkim plusie albo spada poniżej zera, a na drodze pojawia się śnieg czy błoto pośniegowe warunki na jezdni są wyjątkowo zdradliwe.

Opady śniegu, błoto pośniegowe, śliska nawierzchnia powodują, że jazda samochodem wymaga od kierowców szczególnej ostrożności. Niestety nie wszyscy kierowcy radzą sobie z bezpieczną jazdą w takich warunkach. O tym, jak szybko można doprowadzić do zdarzenia przekonał się wczoraj na ulicy Tysiąclecia w w Radomsku 79 – letni kierowca. Kierujący corsą skręcając w lewo uderzył w prawidłowo jadące audi, które wjechało w przydrożne krzewy, drzewo i znak drogowy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Niemal w tym samym czasie na ulicy Piastowskiej kierująca renaultem nie zachowała bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i uderzyła w tył jadącej przed nią daci. Również tym razem uczestnicy kolizji nie potrzebowali pomocy medycznej. Znacznie mniej szczęscia mieli uczestnicy zdarzenia drogowego do jakiego doszło przed godziną 12.00 w miejscowości Kletnia. Z ustaleń policjantów wynika, że 56- letni kierujący dostawczym mercedesem jadąc w kierunku Radomska (w ruchu spowolnionym) nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył hyundaia a ten w jadącego przed nium forda. Droga K91C była całkowicie nieprzejezdna w obu kierunkach na czas prowadzenia działań ratowniczych. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR, którego załoga zaopatrzyła medycznie dwie osoby podróżujące hyundaiem. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.


 

  • Osobowe audi wjechało  w przydrożne zarośla, drzewo i znak drogowy.
Powrót na górę strony