Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco, bądź ostrożny!

Panujące w regionie warunki atmosferyczne powodują duże utrudnienia w ruchu. W ciągu dwóch ostatnich dni radomszczańscy policjanci odnotowali 25 kolizji drogowych. Apelujemy o ostrożność.

O tym jak szybko można stracić panowanie nad pojazdem przekonali się kierowcy trzech ciężarówek. Popołudniu, 13 stycznia 2021 roku na remontowanym odcinku autostrady A1 kierowca dafa nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim mercedesa i uderzył w tył naczepy. Następnie mercedes uderzył w iveco. Na szczęście żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie odniosła obrażeń ciała. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.

Zachowajmy cierpliwość, pośpiech w takich sytuacjach może doprowadzić do tragedii. Przypominamy kierowcom także o zmianie opon letnich na zimowe.

  • Samochody ciężarowe stojące w ciągu, jeden za drugim. Kierowca tira najechał na poprzedzającą go ciężarówkę a ta na kolejny zestaw pojazdów. Droga częściowo zablokowana.
Powrót na górę strony