Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły także dzięki mapie zagrożeń

Jak co roku , 1 września ,przed szkołami pojawiły się policyjne patrole, które zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych. Podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą oraz pedagogami i rodzicami policjanci w szkołach na terenie województwa łódzkiego przekazali informacje dotyczącego uruchamianych krajowych map zagrożeń bezpieczeństwa.

Komendant Powiatowy Policji w Radomsku - mł. insp. Krzysztof Michalski osobiście odczytał podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku treść listu intencyjnego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi w sprawie tworzenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podkreślił praktyczne aspekty funkcjonowania tego programu. Podobnie postąpili Komendanci Komisariatów Policji w Przedborzu i Kamieńsku. 

Ponadto, przypominamy, że przez najbliższe dwa tygodnie policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego, wspomagani przez straż miejską, gminną, inspekcję transportu drogowego będą pełnić wzmożoną służbę w rejonach szkół podstawowych i gimnazjalnych. Policjanci będą sprawowali nadzór nad ruchem, będą starali się pomagać najmłodszym przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy, tłumacząc, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Nadzorować będą również przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierowców, jak i pieszych i rowerzystów.

 

Powrót na górę strony