Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne Radomsko” – wzmożone działania na drogach

7 października 2020 roku na drogach powiatu radomszczańskiego był dniem intensywnych działań względem kierowców, którzy łamią przepisy i ignorują innych uczestników ruchu drogowego.

Częstą przyczyną zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest nieprzestrzeganie przepisów, w szczególności dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości, wyprzedzania „na trzeciego” czy w rejonie przejść dla pieszych. Stąd zrodziła się inicjatywa akcji radomszczańskiej komendy przy równoczesnym zaangażowaniu sił i środków z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi  oraz ościennych jednostek naszego garnizonu. Działania miały charakter zarówno dynamiczny jak i statyczny. Wykorzystane zostały do tego radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Dokonywano też pomiarów za pomocą ręcznych mierników prędkości, natomiast ze śmigłowca nadzorowany był ruch drogowy z powietrza.

Wszystkie te zabiegi miały za zadanie egzekwować od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości, a pieszym i rowerzystom miały uświadomić, że ich również obowiązują przepisy ruchu drogowego.

Działania zakończyły się późnym wieczorem, a w ich podsumowaniu odnotowano 163 wykroczenia, w tym za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, korzystanie z telefonu podczas jazdy, przejazd na czerwonym świetle i aż 91 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości. Policjanci nałożyli 93 mandaty karne, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne, ujawnili 2 przypadki braku aktualnego ubezpieczenia OC. Był też kierujący, który poruszał się po drogach bez wymaganych uprawnień.

Dzień wzmożonych działań na drogach naszego powiatu z pewnością wielu uczestnikom pozostanie na długo  w pamięci, a przede wszystkim da wiele do myślenia na temat nieodpowiedzialnych zachowań wobec innych uczestników ruchu.

  • wnętrze radiowozu w, którym siedzą dwaj umundurowani policjanci, widac ich plecy
  • widać dziedziniec komendy policji a na nim kilka radiowozów oraz grupa umundurowanych policjantów
Powrót na górę strony