Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Radomszczańskie obchody Święta Policji 2020

31 lipca 2020 roku w Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Radomsku odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. To dzień, w którym uhonorowane zotaje zaangażowanie i poświęcenie dla Ojczyzny zgodnie ze słowami Roty: “Nawet z narażeniem życia”.

Obchody rozpoczęły się meldunkiem dowódcy uroczystości – podkom. Pawła Szymanka, złożonym Komendantowi Powiatowemu Policji w Radomsku – insp. Piotrowi Nowickiemu. Po meldunku nadszedł czas na wręczenie aktów mianowania.

 

W tym roku w radomszczańskiej Komendzie mianowanych na wyższe stopnie zostało 61 policjantów. W korpusie oficerów awansowało 2 funkcjonariuszy, wśród aspirantów – 11, zaś sierżantów – 25. Z kolei w korpusie szeregowych Policji mianowania na wyższe stopnie służbowe z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku – insp. Piotra Nowickiego otrzymało 23 policjantów.

 

Z okazji dorocznego święta Komendant złożył życzenia i podziękował za trud, poświęcenie, rzetelność i profesjonalizm podczas codziennej służby, szczególnie w tak trudnym okresie pandemii.

 

Życzenia i podziękowania złożyli również Starosta Radomszczański – Beata Pokora oraz Prezydent Miasta Radomska – Jarosław Ferenc. Zaproszeni goście zaznaczyli, że dzięki wieloletniej współpracy z Policją stan bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu jest na bardzo wysokim poziomie. Oznacza to, że wszyscy policjanci rzetelnie wykonują swoje obowiązki służbowe, co w konsekwencji daje wymierny efekt, jakim jest poczucie bezpieczeństwa wśród naszych mieszkańców.

 

O zakończeniu uroczystej zbiórki zameldował jej dowódca – podkom. Paweł Szymanek. Komendant po przyjęciu meldunku podziękował wszystkim za przybycie i udział w powiatowych obchodach Święta Policji w Radomsku.

 

Powrót na górę strony