Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszego - szukamy drugiego uczestnika wypadku

Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło 10 lipca 2020 r. w miejscowości Chrzanowice. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 49-letni pieszy.

Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 10 lipca 2020 r. około godziny 1.00 w miejscowości Chrzanowice gmina Gomunice. Do zdarzenia doszło w porze nocnej na mało uczęszczanej drodze. Zwłoki leżącego na jezdni mężczyzny ujawnili przejeżdżający tą drogą dwaj mężczyźni. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 49-letniego mieszkańca gminy Gomunice.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy został potrącony przez nieustalony dotychczas pojazd, który oddalił się z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanemu pomocy. 

Radomszczańscy policjanci apelują do wszystkich osób mogących posiadać informacje w sprawie wypadku o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Radomsku lub skontaktowanie się telefonicznie  pod nr telefonu 44 6852811. Szczególnie pomocne mogą okazać się nagrania z kamerek samochodowych osób jadących przez miejscowość Chrzanowice w dniu 10.07.2020 r. około godziny 1.00 gdzie kamera mogła zarejestrować pojazd sprawcy.

 

 

PRZYPOMINAMY ! Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Za ich brak grozi mandat karny do 100 złotych. Należy jednak pamiętać, że w grę wchodzi nie mandat, a ludzkie życie, ponieważ w konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze jest na straconej pozycji. Nawet w obszarze zabudowanym warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, latarkę, szczególnie po zmierzchu, kiedy widoczność jest gorsza, a ciemne kolory odzieży powodują, że kierowca widzi pieszego dopiero w ostatnim momencie.

 

Powrót na górę strony