Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzeźwo do celu

Radomszczańscy policjanci wraz z pracownikami Urzędu Miasta w Radomsku oraz lokalnymi organizacjami promującymi trzeżwy styl życia w ciągu kilku najbliższych tygodni będą uczestniczyli w działaniach mających na celu uświadomienie społeczeństwu jak duże zagrożenie w ruchu drogowym stanowią nietrzeźwi kierowcy oraz jak wiele można stracić wsiadając za kierownicę po pijaku.

Pierwsza akcja miała miejsce o poranku 1 sierpnia 2016 roku na terenie Radomska. Policjanci przez godzinę zbadali stan trzeźwości 50 kierowców. Na szczęście wszyscy kontrolowani byli trzeźwi. Po badaniu przeprowadzonym przez mundurowych każdy z kierowców otrzymał upominek oraz materiały edukacyjne ufundowane przez magistrat i stowarzyszenia.

Należy zaznaczyć, że w ubiegłym roku na terenie powiatu radomszczańskiego nietrzeźwi kierowcy spowodowali blisko 100 zdarzeń w ruchu drogowym a w pierwszym półroczu tego roku 30 zdarzeń.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującym stanem prawnym w Polsce:

  • jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu aloholu, a jazda pojazdem w takim stanie to wykroczenie,

  • w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie pojazdem to przestępstwo.

Powrót na górę strony