Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek w Przedborzu

Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na DK 42 w Przedborzu. Zginął 62-letni rowerzysta potrącony przez ciężarówkę włączającą się do ruchu.

19 marca 2020r po godz.11.00 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Przedbórz na ulicy Koneckiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego kierujący cysterną volvo wyjeżdżając ze stacji paliw z nieustalonych przyczyn najechał na rowerzystę. 62-letni mężczyzna kierujący rowerem poniósł śmierć na miejscu. Kierujący ciężarówką był trzeźwy. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków tego wypadku. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają radomszczańscy policjanci.

Policjanci apelują o ostrożność i szczególną uwagę na drodze, zwłaszcza podczas wykonywania wszelkich manewrów. Kierowcy powinni uważnie obserwować otoczenie pojazdu, a piesi i rowerzyści pamiętać o ograniczeniu widoczności. Jest to szczególnie ważne w dużych ciężarówkach, gdzie gabaryty pojazdu znacząco ograniczają pole widzenia. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. 

  • policjant wykonuje oględziny samochodu ciężarowego volvo
Powrót na górę strony