Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowe Targi Pracy w Radomsku

W miniony czwartek 20 lutego na terenie Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku lokalni pracodawcy przedstawili swoje oferty dla osób, które poszukują zatrudnienia. Zainteresowanych do podjęcia stałej i stabilnej pracy zapraszali też radomszczańscy policjanci.

Targi odwiedzili głównie młodzi ludzie, uczniowie radomszczańskich szkół średnich, poszukujący ciekawych propozycji, z których mogliby skorzystać w chwili wyboru zawodu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. Z indywidualnych rozmów z uczestnikami wynikało, że na obecnym rynku pracy brakuje firm, które oferują stabilność zarobków i pewność, że za kilka lat zakład nie zniknie z rynku, a pracodawca będzie zalegał z wypłatą należności za pracę. Te i inne wątpliwości wyjaśniał policyjny profilaktyk wraz z dzielnicowym. Policjanci opowiadali o procedurze naboru, która dla wielu młodych ludzi na początku jest trudna, co może ich zniechęcać. Po rozmowach młodzież stwierdzała, że takie spotkania oraz indywidualne rozmowy są pomocne w podejmowaniu decyzji zawodowych.

Udział radomszczańskiej Komendy Policji w tego typu wydarzeniach ma na celu pozyskiwanie młodych, aktywnych i ambitnych ludzi, którzy po wstąpieniu do służby będą budować pozytywny wizerunek całej formacji, a jednocześnie rozwijać swoje zainteresowania.

Powrót na górę strony